Zjazd diecezjalny KSM DRz

22 października przedstawiciele oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zgromadzili się na jesiennym Zjeździe Diecezjalnym.
Zjazd rozpoczął się Eucharystią w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Mszy Świętej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edwad Białogłowski. W koncelebrze uczestniczyli głównie asystenci parafialni KSM na czele z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży – ks. Krzysztofem Golasem. W homilii ks. Biskup nawiązał do kończącego się tygodnia, który upłynął w cieniu  świadków wiary wykazujących się niezwykłą heroicznością, m.in. św. Ignacego Antiocheńskiego,
bł. ks. Jerzego Popiełuszki, czy patrona dnia dzisiejszego św. Jaka Pawła II.

dsc_0023 dsc_0063

Po zakończeniu Eucharystii KSM-owicze udali się do sali w budynku Kurii Diecezjalnej. Na początku przedstawiono sprawozdania finansowe i merytoryczne, a następnie Zarząd Diecezjalny zapoznał uczestników Zjazdu z wydarzeniami zaplanowanymi na najbliższy czas. Po krótkiej przerwie kawowej, zaprezentowano  film obrazujący obecność KSM naszej diecezji na ŚDM. Nie zabrakło również informacji dotyczących inicjatyw podejmowanych na szczeblu ogólnopolskim. Ostatnim punktem spotkania była możliwość zadawania pytań członkom Zarządu, aby jeszcze czynniej włączyć KSM-owiczów w program Zjazdu.

img_3824

Kolejny Zjazd Diecezjalny odbędzie się 28 stycznia i będzi on połączony z opłatkiem diecezjalnym, dlatego już dziś zarezerwujmy sobie tę datę w naszych kalendarzach.

img_3834