Idea akcji związana była z przypadającymi na 24 kwietnia urodzinami KSM Diecezji Rzeszowskiej. Wychodząc naprzeciw obowiązującym ograniczeniom w związku z pandemią koronawirusa, daliśmy możliwość spotkania z druhami i druhnami, którzy wiele lat swojego życia poświęcili na służbę Stowarzyszeniu. Akcja #zadzwondoDruha była okazją do lepszego poznania historii KSM w naszej diecezji, ale także posłuchania świadectw byłych członków Zarządu Diecezjalnego czy wieloletnich Zastępowych.

            Chęć udziału w akcji zadeklarowało ponad 15 osób, za co składamy im serdeczne podziękowania. Spotkania online były niejednokrotnie okazją do rozmowy z osobami, które nie zawsze znajdą czas, aby przyjechać do oddziału. Dziękujemy także wszystkim Oddziałom, które zaprosiły gości na swoje spotkania.

 1. Monika (Zarząd XI, XII i XIII kadencji, ogólnopolski instruktor KSM) i Paweł (prezes Zarządu XIII kadencji) Grodzcy
 2. Kinga (Komisja Rewizyjna XII kadencji) i Kamil (Zarząd XII kadencji) Starzak
 3. Anna (prezes Zarządu XI i XII kadencji, przewodnicząca DKR XIV kadencji, z-ca przewodniczącego Prezydium KR XII kadencji, ogólnopolski instruktor KSM) i Mateusz (zaangażowany w Dni Formacyjne, lider diecezjalny, obecnie radny miasta Rzeszów) Szpyrka
 4. Mateusz Grzyb (długoletni prowadzący Dni Formacyjnych I°)
 5. Marcin Grzyb (prowadzący Dni Formacyjnych II°)
 6. Wioleta (Skarbnik Zarządu KSM Archidiecezji Krakowskiej XII kadencji) i Bogusław (Zarząd X, XI, XII kadencji) Biały (prowadzący Dni Formacyjne II°)
 7. Patryk Czech (Zarząd XII i XIII kadencji, Przewodniczący Prezydium KR KSM XIII i XIV kadencji, ogólnopolski instruktor KSM, prowadzący Dni Formacyjne II°)
 8. Karolina (Zarząd XI kadencji) i Tomasz (Zarząd VII, VIII kadencji, prowadzący Dni Formacyjne I°, Pierwszy Prezes Koła Akademickiego KSM przy URz) Mrozkowie
 9. Karolina Haligowska (Zarząd X kadencji)
 10. Jarosław Młodecki (Prezes Zarządu X kadencji, prowadzący Dni Formacyjne I°, ogólnopolski instruktor KSM)
 11. Ewa Żarów (Zarząd XI kadencji)