Rok 2020 jest rokiem jubileuszu 30-lecia reaktywacji KSM w Polsce. Chcąc zachęcić młodych do aktywności fizycznej i zdrowszego trybu życiu, szczególnie po czasie narodowego lockdown’uruszyliśmy z akcją move on! Cała inicjatywa wpisała się także w jedną z 10. Zasad KSM-owiczaDbaj o zdrowie i rozwój fizyczny. 

          Założenie akcji było bardzo proste: 30 000 km z okazji 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce. Cel udało się osiągnąć już po 70 dniach od jej rozpoczęcia – 10 czerwca, dokładnie cztery miesiące do rocznicy reaktywacji. Kilometry można było zdobywać rowerem, biegając, spacerując czy jeżdżąc na rolkach – zabronione było używanie silników elektrycznych i spalinowych.

ŁĄCZNA LICZBA ZEBRANYCH KILOMETRÓW:

0 km
100%

LICZBA KILOMETRÓW W 3 GŁÓWNYCH KATEGORIACH

jazda na rowerze
0 km
bieganie
0 km
pozostałe
0 km

Akcja moveon! osiągnęła duży zasięg nie tylko diecezjalny ale także ogólnopolski, liczba uczestników była bliska 300. Swoim patronatem objął ją Jego Ekscelencja Biskup Rzeszowski Jan Wątrobą. Ksiądz Biskup rozpoczął wspólne zbieranie kilometrów przemierzając pierwszy pieszo. Ambasadorami akcji zostali natomiast znani nie tylko wo polsce ale również na świecie sportowcy: Krystian Herba – rzeszowianin, sześciokrotny rekordzista Guinnessa i pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski skacząc na rowerze oraz Rafał Buszek – mistrz świata w piłce siatkowej, wielokrotny reprezentant Polski.

Postępy w zdobywaniu kilometrów i pokonywaniu swoich słabości można było śledzić w naszych mediach społecznościowych – fanpage’u na Facebook’u oraz Instagramie  (wszystkie zarchiwizowane materiały znajdują się w wyróżnionej relacji: #moveon).

LICZBA UCZESTNIKÓW AKCJI

0

UCZESTNICY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ ZEBRANYCH KILOMETRÓW

Artur Sroka
0 km
II miejsce
Paulina Dziedzic
0 km
I miejsce
ks. Stanisław Zagórski
0 km
III miejsce
materiały wideo: