Wybory uzupełniające do zarządu

Już w najbliższą sobotę wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego na funkcję Zastępcy Sekretarza. Rozpoczynamy o 9:30 spotkanie na platformie ZOOM.

Oto kandydaci, a w zasadzie kandydatki do ZD:


druhna Klaudia Nowak

Cześć!

Mam na imię Klaudia i pochodzę ze Strzyżowa. Jestem absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa, a obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich z technologii chemicznej. Moja przygoda ze Stowarzyszeniem zaczęła się 9 lat temu, gdy wraz z księdzem i grupą znajomych udało nam się reaktywować oddział KSM przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie. Kolejnym krokiem było złożenie przyrzeczenia, a później kontynuowanie formacji na pierwszym i drugim stopniu. Od 2016 roku jestem zastępową. W Stowarzyszeniu najbardziej inspiruje mnie do działania nasze zawołanie, które wyraża to co dla mnie najważniejsze – gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, zawsze i bez względu na okoliczności. Kościół, o którym mowa to ja i Ty, tworzymy go wspólnie i razem jesteśmy za niego odpowiedzialni, dlatego myślę, że zaangażowanie to najlepsze co mogę dać Kościołowi od siebie, więc odpowiadam – GOTÓW!


druhna Wioletta Pietraszek

Gotów! Moja droga w  Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży rozpoczęła się w rodzinnej parafii pw. św. Piotra i Pawła w Łukawcu Dolnym. Pełna zapału, począwszy od roku 2013-2019 pełniłam tam funkcję Prezesa Oddziału, a od 2017r. posługuję jako Zastępowy KSM DRz. Stowarzyszenie ukształtowało mnie na człowieka świadomego swoich wartości, otwartego na innych, starającego się każdego dnia dążyć do świętości. Na co dzień pracuję z dziećmi oraz jestem studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Pedagogika. Jestem typem społecznika- czerpie siłę i radość z działania. Praca z innymi jest dla mnie przyjemnością, sprawia, że czuję się potrzebna. Wierzę, że moja posługa w Zarządzie może przynieść owoce w Naszym Stowarzyszeniu.


druhna Karolina Przydział

Gotów! Mam na imię Karolina i jestem studentką sztuki ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W KSM-ie działam od 2014 r. W 2016 roku złożyłam przyrzeczenie. Przez wiele lat czynnie służyłam w Oddziale przy parafii św. Barbary w Ropczycach, a przez ostatnie dwa lata w Kole Akademickim KSM przy AGH, gdzie pełniłam funkcję sekretarza. Od 2018 r. jestem zastępową i angażuję się w Stowarzyszeniu prowadząc turnusy czy prace w grupach. Jestem otwarta, ambitna i bardzo lubię poznawać nowych ludzi. KSM jest dla mnie bardzo ważny. To wspólnota, w której mogę dzielić się tym, co sama dostałam, jednocześnie ciągle otrzymując.


druhna Natalia Lisek

Gotów! Jestem studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Pedagogika przedszkolna i czesnoszkolna. W KSM-ie działam od 2015 roku. Przez wiele lat angażowałam się w działalność swojego oddziału parafialnego. Po ukończeniu formacji i osiągnięciu stopnia zastępowego czynnie działam także w KSM-ie na szczeblu diecezjalnym poprzez: prowadzenie spotkań w grupach, pracę z dziećmi i młodzieżą na turnusach wakacyjnych, rekolekcjach i zimowiskach. Bycie zastępową daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osobą zdyscyplinowaną i szybko się uczę. Chętnie podejmuję nowe wyzwania, by móc dzięki nim rozwijać siebie i swoje relacje z innymi ludźmi.