Wakacje z Bogiem

W dniach 8-16.08.2021r.  odbywał się będzie turnus Wakacyjny dla młodzieży w wieku 13-15 lat z elementami profilaktyki antynarkotykowej pod hasłem „Wakacyjny wypoczynek bez dopingu i używek” . Jest to zadanie dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie w zakresie przeciwdziałania narkomanii.

Wakacje z Bogiem

Wakacje z Bogiem to czas, kiedy młodzi ludzie mogą pogłębić swoją relację z Bogiem, poznać nowych ludzi oraz odpocząć od chaosu dnia codziennego. Na turnusach codziennie razem przeżywamy Eucharystię, ponadto uczestniczymy w spotkaniach w grupach, gdzie rozważamy różne tematy dotyczące nas i naszej wiary. Rozważamy także Słowo Boże i mamy możliwość oczyszczenia się z naszych grzechów poprzez sakrament pokuty i pojednania. Nie brakuje oczywiście różnego rodzaju warsztatów, zabaw i wspólnie spędzonego czasu przy herbacie i planszówkach. Organizowane są ogniska, podchody i inne gry terenowe.

Turnusy podzielone są ze względu na wiek:

0˚ – od 13 do 15 lat,
1˚ – od 16 do 17,
2˚ – od 17 wzwyż
turnusy dla dzieci – od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej.
Co roku temat przewodni poszczególnych turnusów rekolekcyjnych jest inny i dopasowany do wieku uczestników.

Turnusy dla młodzieży odbywają się co roku w ośrodku w Desznicy. Jest to bardzo urokliwe miejsce położone w Beskidzie Niskim. Na jego terenie znajduje się pole namiotowe oraz apelowe, a także boisko do siatkówki i drewniana altana z miejscem na ognisko czy grill. Uczestnicy turnusów wakacyjnych są ulokowani w namiotach typu wojskowego, w których mieści się po 7 osób. Kościół znajduje się w pobliżu ośrodka, a okolica jest spokojna i sprzyja spędzaniu wolnego czasu.

Turnusy dla dzieci z klas 4-6 odbywają się natomiast w Lipinkach oraz w Rzeszowie (Przybyszówka). Lipinki położone w Beskidzie Niskim posiadają ośrodek na bardzo wysokim poziomie. Oferujemy tam 70 miejsc noclegowych w pokojach od 1- do 6-osobowych wyposażonych w łazienki. Ośrodek wyposażony jest także w multimedialne sale konferencyjne oraz kuchnię i wygodną stołówkę, dzięki czemu zapewniane jest pełne wyżywienie. Na jego terenie znajduje się chata grillowa i miejsce na ognisko. Kreatywne spędzanie czasu umożliwia także duże boisko wielofunkcyjne i siłownia zewnętrzna. Dom rekolekcyjny im. bł. Karoliny w Przybyszówce to ośrodek z dogodną lokalizacją, z dala od zgiełku miasta, a zarazem łatwo dostępny. W pobliżu znajduje się spory parking. Dom ma duży ogród i przestrzeń do wypoczynku wśród krzewów i drzew oraz boisko do gry w koszykówkę. Wewnątrz znajduje się kaplica, dwie duże sale konferencyjne oraz przestronna stołówka z kuchnią. Podczas rekolekcji dla dzieci większy nacisk położony jest na integrację między uczestnikami, organizowane są warsztaty, wyjazdy tematyczne, wieczorki filmowe, tańce itp., ale nie brakuje wspólnej Eucharystii, możliwości spowiedzi i poznawania świętych postaci. Uczestnicy cały czas są pod opieką profesjonalnych wychowawców.

A dla osób szukających mocniejszych wrażeń i wyjazdów bardziej survivalowych mamy spływy kajakowe organizowane również przez KSM. Odbywają się one zazwyczaj dwa razy w ciągu wakacji na różnych trasach. Nocleg jest ruchomy, ponieważ każdego dnia śpi się w innej miejscowości, do której trzeba dopłynąć. Jest to okazja do spędzenia czasu ze świetnymi, wesołymi ludźmi i do przeżycia niesamowitej przygody.