Uroczystość Chrystusa Króla – Przyrzeczenie 26.11

W dniu dzisiejszym, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zebraliśmy się w Katedrze Rzeszowskiej na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Biskup Jan Wątroba. Podczas liturgii 88 kandydatów złożyło przyrzeczenie potwierdzając swoją gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Dziękowaliśmy również za naszą wspólnotę i owoce rodzące się z formacji w niej i prosimy, by nasze Stowarzyszenie wzrastało ku świętości. Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się do Sali Papieskiej, gdzie nowi członkowie odebrali legitymacje. Uroczystość ta była dużym przeżyciem dla składających przyrzeczenie jak również przypomnieniem dla już obecnych członków o ważności i powadze tego co kiedyś przysięgali.

Jedna z osób składających przyrzeczenie napisała dla nas krótką relację:
„Od samego rana w sercu każdego z nas była ogromna radość – w końcu nastał ten długo wyczekiwany dzień. Jako część KSM-owiczów, która uczestniczyła od piątku w rekolekcjach, dzisiejszego poranka po śniadaniu mogliśmy ponownie podczas adoracji stanąć „twarzą w twarz” z Bogiem, podziękować oraz prosić o siłę w dotrzymaniu obietnicy, którą kilka godzin później złożyliśmy.

Po duchowych przygotowaniach przyjechaliśmy do katedry, odbyliśmy ostatnie próby i o 12 zaczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Członkowie KSM zaangażowali się w posługę podczas Mszy Świętej, psalm zaśpiewał Michał Chorzempa, a drugie czytanie przeczytała z-ca prezesa Monika Ochałek.

Po wyznaniu wiary, my – jako kandydaci do stowarzyszenia wykrzyczeliśmy z całych sił przed Bogiem, wszystkimi zgromadzonymi, ale również przed sobą oraz uroczyście przyrzekliśmy, że jesteśmy gotowi służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Cały obrzęd przyrzeczenia prowadził Paweł Grodzki – prezes KSM Diecezji Rzeszowskiej, a zakończył się odśpiewaniem hymnu oraz naszym zawołaniem na które głośno odpowiedzieliśmy „GOTÓW!”
Po jej zakończeniu przed ołtarzem odebraliśmy z rąk biskupa odznaki, a po przejściu do sali papieskiej legitymacje oraz gratulacje od członków zarządu i ks Asystenta – Tomasza Ryczka.

Podczas drogi powrotnej, każdy z nas miał w sercu ogromną radość i cieszył się, że oficjalnie zostaliśmy członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wydaje mi się, że dla większości z nas był to jeden z najważniejszych dni w życiu. Osobiście mogę powiedzieć, że przyrzeczenie dodało mi jeszcze więcej mocy oraz motywacji, do formowania się, ale również pracy nad sobą!
Gotów!
Aleksandra”

[Best_Wordpress_Gallery id=”17″ gal_title=”20171126 Przyrzeczenie”]