Spotkanie młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego

W piątek 27 października w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odbyło się drugie w tym roku duszpasterskim spotkanie młodzieży. Tym razem młodzieży z rejonu Biecko – Gorlickiego przewodzi motto: „Weźmijcie Ducha Świętego”. Hasło to, jest nawiązaniem do rozpoczynającego się w I Niedzielę Adwentu nowego roku duszpasterskiego w Polsce, gdzie zatrzymamy się nad działaniem Ducha Świętego we współczesnym świecie. Celem spotkań młodzieży jest spotkanie z Jezusem, wsłuchanie się w przypowieści Biblijne oraz wzajemna integracja. Podczas spotkania w Gorlicach towarzyszyła nam przypowieść o Siewcy.

Do parafii św. Jadwigi przybyli księża wraz z młodzieżą w liczbie około 200 osób z następujących parafii: Gorlice – Bazylika, Gorlice – św. Andrzej Boboli, Gorlice – Glinik, Sękowa, Biecz, Kryg, Lipinki, Cieklin, Libusza oraz Rożnowice. Bardzo pięknym świadectwem tego spotkania jest to, że młodzież na to spotkanie przybyła wraz ze swoimi duszpasterzami.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, której przewodniczył wikariusz tutejszej parafii ks. Marcin Jaracz. Homilię wygłosił ks. Damian Bolka, który na co dzień posługuje w Bieczu. W homilii zaprosił każdego z nas do realizacji przypowieści o Siewcy w naszym życiu poprzez medytacje Pisma Świętego i wprowadzanie Słowa Bożego w życie.

Po Eucharystii przeżywaliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez księdza Marcina Duplage. Podczas Adoracji mogliśmy się wyciszyć, podziękować, uwielbiać Jezusa obecnego w białym kawałku Chleba. Był to także czas, w którym mogliśmy wraz z grupą muzyczną „Dżoanna Band” – śpiewającą w tejże parafii modlić się poprzez śpiew. Zwieńczeniem naszej Adoracji było podejście do Jezusa i zabranie ze sobą fragmentu Pisma Świętego. Ten fragment, który wylosowaliśmy to ziarno, które tego dnia Chrystus zasiał na glebę naszego serca. Po skończonej Adoracji ks. Michał Liput zaprosił nas na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 25 listopada. Tego dnia w Krygu dla młodzieży odbędzie się dyskoteka Andrzejkowa.

Ostatnim punktem naszego spotkania była integracja, czyli wspólne spotkanie przy ciastku, kawie i herbacie. Oczywiście nie  mogło zabraknąć dobrej zabawy.

Następne spotkanie w ramach programu „Weźmijcie Ducha Świętego” odbędą się:

– 25 listopada br. – w Krygu „Dyskoteka Andrzejkowa”

– 14 grudnia br. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Sękowej