Rekolekcje wielkopostne w Rzeszowie

Już po raz kolejny dom Rekolekcyjny bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie- Przybyszówce był wypełniony młodzieżą. Weekendowe rekolekcje wielkopostne przeżywały tam wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Hasłem przewodnim rekolekcji dla KSM-owiczów były słowa ”Jego imię jest święte” . Ks. Piotr Gnat-prowadzący tegoroczne rekolekcje  zwrócił uwagę na trzy sfery człowieka, których rozwijanie prowadzi do szczęścia. Pierwszą z nich jest sfera fizyczna którą ludzie powinni kształtować  przez uprawianie sportu, drugą –psychiczna, która koncertuje się wokół kontaktów między ludźmi i przyjaźni oraz sfera duchowa, w której rozwijamy relacje z Bogiem.

Weekendowe spotkanie było dla młodych osób okazją do spotkania z Panem Bogiem na adoracji oraz do przeżycia spowiedzi wielkopostnej. W sobotę odwiedził nas ks. Tomasz – chorujący na stwardnienie rozsiane, podzielił się on z młodymi ludźmi swoim świadectwem życia kapłańskiego.

W niedziele natomiast wszyscy wybraliśmy się do Katedry na wspólną Eucharystię i  obchody Światowego Dnia Młodzieży.

Rekolekcje były czasem bardzo ubogacającym i skłaniającym do refleksji, myślę, że to weekendowe spotkanie pomoże dobrze i owocnie przeżyć nadchodzące Święta Wielkanocne.

 

Kamila