Okręg Kolbuszowski KSM uczcił w Kupnie bł. Karolinę

18 listopada w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny, w Kupnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Młodzi ludzie zaangażowani w Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, z rejonu Kolbuszowskiego, zgromadzili się, aby razem uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii i wspólnie się bawić. Tym razem miejscem spotkania był kościół parafialny p.w. Św. Jana Chrzciciela w Kupnie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II.

Młodzież została przywitana przez ks. Kazimierza Osaka, Proboszcza parafii Kupno, który posługuje jako Dziekan Dekanatu Kolbuszowa-Wschód, od kilku dni pełniący funkcję Prepozyta Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej.

Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Ciba – asystent oddziału KSM przy parafii Farnej w Kolbuszowej.

Słowo Boże wygłosił ks. Marcin Dunaj – poprzedni wikariusz w Kupnie. Nawiązał On do niedzielnej Ewangelii, w której jest mowa o talentach i powiedział do ludzi młodych, aby nigdy nie rezygnowali z obranej drogi, stawiając za przykład patronkę KSM – bł. Karolinę.

W drugiej części odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Sławomir Lubas – obecny wikariusz w Kupnie oraz Prezes tamtejszego oddziału KSM – Karolina Antos. Poza pieśniami uwielbienia Pana Jezusa, młodzież pomodliła się Koronką do Bożego Miłosierdzia, polecaj w sposób szczególny bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach oraz zmarłych członków KSM-u.

Po duchowym umocnieniu w kościele parafialnym, młodzież udała się do Szkoły, gdzie, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor – prof. Elżbiety Chmielowiec, odbyła się dyskoteka.

Jestem wdzięczny pomysłodawcom takiej formy spotkań młodzieży, a więc ks. Tomaszowi Ryczkowi (obecnie asystent diecezjalny KSM) oraz ks. Marcinowi Dunajowi (obecnie wikariusz w parafii bł. Jerzego Popiełuszko). Jest to wspaniałe połączenie tego, o czym była mowa na plakacie (do tańca i do Różańca), a więc elementu modlitewnego i duchowego w połączeniu ze wspólną zabawą. Młodzież bowiem, w obecności wiernych parafian, dała wyraz swojej wierze i pokazała, że jest ważna w Kościele. Aktywnie również włączyła się we wspólną zabawę na parkiecie, w czasie której nie brakowało, rozmów dotyczących młodzieńczego życia, a także snucia planów na przyszłość w zakresie działalności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – mówi ks. Sławomir Lubas, asystent oddziału KSM w Kupnie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”20171118 Karolina-Kupno”]