Noworoczne Spotkanie Opłatkowe

„Kto z nas nie chce być szczęśliwy? Co jest przejawem szczęścia?” – te pytania zadał Ks. Infułat Wiesław Szurek młodym podczas Eucharystii rozpoczynającej  Noworoczne Spotkania Opłatkowego KSM DRz. Odpowiedź jest prosta, to wdzięczność  Bogu i drugiej osobie. Ponad to Ks. Infułat zwrócił uwagę na potrzebę bliskości, która wyraża się przez wiarę. „Co jest moją największą potrzebą?” – właśnie potrzeba bliskości, która jest matką dobrych przyjaźni, związków czy małżeństw. W okresie Bożego Narodzenia powinniśmy uświadomić sobie, iż znakiem szczególnej bliskości Boga jest Boża Dziecina. Kaznodzieja podkreślił, iż św. Tomasz z Akwinu – patron sobotniego dnia – przedstawił mnogość argumentów na Bożą bliskość oraz, że styl jego życia w XXI w. jest nadal aktualny.  „Dziękujemy Panu Bogu za bliskość! Życzę Wam, abyście nieśli i pogłębiali bliskość, która jest w kościele” – tego życzył główny celebrans KSMowiczom. Ks. Infułat zaznaczył, że już niebawem rozpocznie się Synod Biskupów pod hasłem: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”, równocześnie przypominając słowa Ojca Świętego Franciszka: „Chciałem, byście byli w centrum uwagi, bo noszę was w swoim sercu.” Kończąc Ks. Infułat wspomniał o bł. Karolinie – podkreśił piękną postawę jej życia oraz przypomniał bardzo ważne prawdy, iż: „ Bóg jest blisko, Bóg mnie kocha, Bóg jest o mnie zatroskany. Tej szansy nie mogę zmarnować.”

Po wspólnej Eucharystii wspólnie przeżywaliśmy Noworoczne Spotkanie Opłatkowe. Razem z nami byli pani Halina Szydełko – Poseł na Sejm RP, ks. Jan Szczupak – Asystent Senior KSM DRz oraz ks. Infułat Wiesław Szurek.

Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć „Kolędę z Herodem”, przygotowaną przez grupę KSM-owiczów: Jadwigę Czachor, Aleksandrę Bieniasz, Darię Warzochę, Renatę Woźny, Kamila Starzaka, Łukasza Młodeckiego, Stanisława Napiórkowskiego, Pawła Krupę i Kacpra Barana.

Nie zabrakło również okazji do spożycia wspólnego posiłku oraz tradycyjnego podzielenia się  opłatkiem. Na koniec KSM-owicze kolędowali razem z zespołem Elyon, który nie szczędził radosnych dźwięków, które niejednego skłoniły do żywej zabawy.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Noworocznego Spotkania Opłatkowego z serca dziękujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/0B1TBGzuHJ2uzdGlJdXdnOExoaDQ

https://1drv.ms/f/s!AntnCz_EJl5buGWLgMF7YcZM1pMc