KSM rusza, by głosić

 

W dniach 2 – 4 grudnia br. w Domu Rekolekcyjnym Bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie – Przybyszówce odbyły się rekolekcje adwentowe pod hasłem: „ IDŹCIE i GŁOŚCIE ‘’. Tegoroczne rekolekcje zostały połączone ze Stopniem Stałej Formacji i warsztatami dla muzycznych. W sumie uczestniczyło 35 osób. Rekolekcje prowadził ks. Przemysław Jamro – Moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży w Rzeszowie. Program rekolekcji był bardzo bogaty. Rozpoczęliśmy ten święty czas zawierzając siebie Opatrzności Bożej. Przez całe rekolekcje pojawiał się temat ewangelizacji. Ks. Przemek zachęcał nas do tego, żebyśmy nie bali mówić się o Panu Bogu.

W sobotnie przedpołudnie rozważając wybrane fragmenty Pisma Świętego odkrywaliśmy siebie jako odbiorców Ewangelii, zaś w pracy ze Słowem Bożym, modliliśmy się tekstami Słowa o odwagę i otwartość na dzielenia się doświadczeniem Boga w naszym życiu w środowisku w jakim stawia nas na co dzień Bóg. Centralnym i najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia, zaś w godzinie Miłosierdzia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania połączonego z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Dzień zakończyliśmy wspólnym dzieleniem się doświadczeniami naszej wiary i zaangażowania w dziele Ewangelizacji, a także wspólną AGAPĄ.

Ostatni dzień naszego spotkania rekolekcyjnego był równie bogaty jak poprzednie. Rozpoczęliśmy Jutrznią i katechezą zatytułowaną ” Dary Ducha Świętego w dziele głoszenia Dobrej Nowiny ‘’. Był również czas na rekolekcyjne reminescencje, zwieńczone Eucharystią i „posłaniem uczniów”. Mszy  Świętej na zakończenie rekolekcji przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Golas.

Treści rekolekcyjne nie wyczerpały tak bogatego tematu tegoż roku duszpasterskiego. Napełnieni Słowem Bożym, umocnieni Sakramentami i radośni ze spotkania Wspólnoty KSM, wracamy do naszych domów pełni pragnień, by temat tych rekolekcji i roku formacji nie był tylko teoretycznymi rozważani, ale by wypełniał treść naszego życia.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem „ GOTÓW ‘’ Urszula Orzech