Kandydaci do Zarządu i DKR XIV Kadencji

Kandydaci do Zarządu

Gabriela Lang

Jestem studentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pochodzę z Lipinek (południowa część diecezji). W Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży angażuję się od 2 klasy gimnazjum, czyli od 2014 roku. Jestem zastępową. Pracuję z dziećmi na świetlicy „Przystań” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, gdzie również czynnie angażuję się w tamtejszy Oddział, będąc prezesem. Kontakt z ludźmi daje mi dużo radości i motywacji do dalszego działania i dawania siebie innym.  Jestem osobą otwartą i komunikatywną.

FB_IMG_1570912811095
Marcin Urban

Jestem studentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Finanse i Rachunkowość. Przez ostatni rok byłem Przedstawicielem Odpowiedzialnym przez Zarządem. Jestem osobą odpowiedzialną oraz bardzo kontaktową. Swoją drogę w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży rozpocząłem w moim parafialnym Oddziale KSM w Kosowach w roku 2013. Od października 2015 roku pełniłem funkcję Prezesa Oddziału. Od 2018r. jestem zastępowym KSM DRz. KSM pokazał mi, jakim człowiekiem mogę być, sprawdził moje umiejętności, uformował moją obecną relację z Bogiem, dlatego nie mogę zostawić tego dla siebie, gdyż chcę mieć wpływ na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Poprzez swoją dalszą działalność chcę oddać, w najlepszy możliwy sposób to, co uzyskałem sam będąc członkiem. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest dla mnie przestrzenią, w której ciągle się rozwijam.

dav
Monika Korzępa

Gotów! Pochodzę z parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. To tam stawiałam swoje pierwsze kroki w KSM i służę do dnia dzisiejszego. Pełniłam kolejno funkcję sekretarza, prezesa, a od zeszłego roku zastępcy prezesa oddziału. W 2013r. złożyłam Przyrzeczenie, a od 2016r. posługuję w Stowarzyszeniu jako zastępowa, prowadząc turnusy, zimowiska, czy pracę w grupach. Na co dzień jestem studentką ostatniego roku studiów II stopnia na kierunku administracja.

Piotr Lenard

Jestem energicznym dwudziestolatkiem, który interesuje się wieloma rzeczami po trochu. Począwszy od sportu, przez grę na cajonie, po modelarstwo zapałczane. Aktualnie studiuje na trzecim semestrze na kierunku Inżynieria Środowiska na Politechnice Rzeszowskiej. Jestem zastępowym od 2018r. Na co dzień, praca z ludźmi daje mi wiele satysfakcji. Działanie w społeczeństwie, angażowanie się i kreowanie rzeczywistości, jest moim sposobem na samorealizacje i wyrażanie siebie. Wierzę, że czynna praca w zespole Zarządu pozwoli mi na rozwój osobisty oraz przyniesie owoce w postaci dobrze zorganizowanej przestrzeni  dla osób młodych w naszej Diecezji.

KAMILA BRANDYS
Kamila Brandys

Pochodzę z parafii w Czarnej Sędziszowskiej. Z KSM-em jestem związana od 2012 roku. W 2016 roku złożyłam przyrzeczenie. Przez wiele lat czynnie angażowałam się w działalność Oddziału parafialnego. Podczas studiów pełniłam funkcję zastępcy sekretarza KA KSM przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Miałam okazję współpracować z młodzieżą podczas turnusów wakacyjnych, zimowisk i rekolekcji. W 2019 roku uzyskałam tytuł Ogólnopolskiego Instruktora KSM. Jestem tegoroczną absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku filologia rosyjska. Jestem osobą zdyscyplinowaną i ambitną, szybko się uczę i z zapałem podejmuję powierzone zadania zarówno indywidualne, jak i zlecone grupie. Chętnie zdobywam nowe umiejętności. Wyrażam gotowość do kolejnych wyzwań i nadal chcę się rozwijać.

ksm_zdj
Jakub Lamers

Jestem absolwentem Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. Mam 20 lat, obecnie pracuje. Interesuje się elektroniką, siatkówką w którą uwielbiam grać i już kilka lat pod rząd gram w rozgrywkach diecezjalnych. Jestem zaangażowany w KSM od 2012r. W 2015r. złożyłem przyrzeczenie. W tym roku ukończyłem II stopień formacji i posługiwałem na turnusie jako zastępowy. Aktywnie działam również w oddziale pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, gdzie posługuję już drugą kadencję w kierownictwie, wcześniej jako sekretarz a obecnie jako Z-ca Prezesa. Chciałbym, aby każdy członek znalazł tu swój dom, przyjaciół, ludzi którzy go zrozumieją i wysłuchają dlatego z chęcią i zaangażowaniem i zawziętością chciałbym służby bliźniemu w diecezji dlatego odpowiadam głośno – GOTÓW!

Edyta
Edyta Ciężkowska

Gotów! Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Rzeszowskim. W XIII kadencji pełnię funkcję Przewodniczącej Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. KSM jest dla mnie przestrzenią do rozwoju i możliwością do służenia młodym ludziom. Jestem osobą otwartą na poznawanie nowych ludzi, lubię czytać książki oraz podróżować.

Weronika Lepucka
Weronika Lepucka
 

Gotów! Jestem absolwentką pedagogiki. W kończącej się kadencji Zarządu posługuję jako sekretarz. Podczas studiów pełniłam funkcję sekretarza Koła Akademickiego KSM przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie działam jako zastępowa, lider i ogólnopolski Instruktor KSM. Służba podejmowana przeze mnie w Stowarzyszeniu pozwala mi kształtować moją relację z Panem Bogiem i ludźmi. Chciałabym, aby moje doświadczenie pomogło w budowaniu organizacji silnej Bogiem. Zależy mi także aby relacje pomiędzy druhami były kształtowane w duchu wzajemnego poszanowania i miłości bliźniego.

Kandydaci do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej

received_397978220897794
Anna Szpyrka
 
W KSM zaangażowana od 10 lat. Instruktor ogólnopolski KSM, były Prezes Zarządu KSM Diecezji Rzeszowskiej oraz Z-ca Przewodniczącego Prezydium Krajowej Rady. Z wykształcenia mgr prawa oraz zarządzania, z zamiłowania społecznik oraz pasjonatka dobrej muzyki. Chciałabym aby wyniesione przeze mnie doświadczenie pracy w KSM na różnych szczeblach i funkcjach pomogło w działaniu Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej, ponieważ jak wynika ze Statutu, DKR pełni funkcję kontrolną i czuwa nad pracą KSM w diecezji. Dba o oddziały oraz Zarząd, czy wszystkie podejmowane działania są zgodne z prawem i obowiązującymi przepisami.
DSC_9288 s
Izabela Kurpiel


Jestem absolwentką kierunku Nauki o rodzinie. Obecnie studiuję Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Z KSM-em jestem związana od 2010 r., wtedy też złożyłam przyrzeczenie. Od 2014 r. jestem zastępową. W XII kadencji Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszow­skiej pełniłam funkcję skarbnika. Od 2018 r. jestem opiekunem diecezjalnej grupy formacyjnej KSM I stopnia. W maju 2019 uzyskałam tytuł Ogólnopolskiego instruktora KSM. Lubię podróże i pracę z młodzieżą. Kandyduje do Komisji Rewizyjnej, ponieważ chcę wspierać Zarząd w dobrym i sprawnym funkcjonowaniu.