Brąz na Mistrzostwach KSM w piłce siatkowej

W ostatni weekend maja w diecezji Pelplińskiej, w miejscowości Tczew, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Do Tczewa przybyło osiem drużyn – cztery żeńskie i cztery męskie z następujących diecezji: Katowickiej, Drohiczyńskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej, Pelplińskiej i Rzeszowskiej. Diecezje Rzeszowską reprezentowała młodzież udzielająca się w parafii świętej Jadwigi w Gorlicach w składzie: kapitan Julka Matyja, Ania Mierzwińska, Patrycja Szlachta, Edyta Wszołek, Iza Niziołek, Monika Kosiba i Paulina Kosiba. Opiekunem grupy był Diecezjalny Duszpasterz Sportowców ks. Dominik Leniart.
Do Tczewa wyjechaliśmy w piątek o godzinie 8:00 i po 9 godzinach drogi ze wspaniałym panem Markiem dotarliśmy na miejsce. Czekał na nas piękny hotel „Carina”, w którym rozlokowaliśmy się i udaliśmy się na zwiedzanie. Po wieczornej Mszy Świętej odbyło się losowanie kolejności gier poszczególnych drużyny, a następnie udaliśmy się na spoczynek nocny.
Sobotnie rozrywki nasza drużyna rozpoczęła od pojedynku z dziewczynami z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Niestety przegrałyśmy 2:0. Następnie zmierzyłyśmy się z przedstawicielkami z diecezji Drohiczyńskiej. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2;0. O godzinie 15:00 zagrałyśmy mecz o wejście do finału z archidiecezją Katowicką. Po zaciętej walce przegrałyśmy w tie-break 2:1 i wiedziałyśmy, że zagramy z diecezją Drohiczyńską o brązowy medal. Mecz rozpoczął się o godziny 17:00 i zakończył o 17:38 naszym zwycięstwem 2:0. Dzień zakończyłyśmy wspólnym oglądaniem finału Ligi Mistrzów. Z uwagi na to, że w niedzielę nie mieliśmy zaplanowanych meczy, po Mszy Świętej udaliśmy się do Sopotu zaczerpnąć jodu i zobaczyć wspaniałe polskie Morze Bałtyckie. O godzinie 11:30 odbyło się oficjalnie zakończenie turnieju i wręczenie cennych nagród. 
Ostatecznie w kategorii żeńskiej wygrały dziewczęta z KSM archidiecezji Katowickiej, drugie miejsce KSM diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej trzecie miejsce przypadło naszej drużynie. W kategorii męskiej wygrali KSM’owicze z diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, II miejsce KSM diecezji Pelplińskiej, III miejsce KSM archidiecezji Katowickiej.
Na zakończenie pragniemy podziękować tym, bez których pomocy nasz wjazd by się nie odbył. Dziękujemy: Zarządowi Katowickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, Asystentowi Diecezjalnemu KSM księdzu Tomaszowi Ryczkowi, księdzu proboszczowi parafii świętej Jadwigi w Gorlicach Jerzemu Gondkowi, Pani Poseł na Sejm RP Elżbiecie Zielińskiej, Urzędowi Miasta Gorlice, Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce w Kolbuszowej, właścicielom sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Dukielskiej, Ewie i Sylwestrowi Mikrut.
rel. Paulina Kosiba

[Best_Wordpress_Gallery id=”27″ gal_title=”201805_Mistrzostwa_w_Piłkę_Siatkową”]