Wakacje z Bogiem to 8-dniowe rekolekcje wakacyjne KSM, na których, oprócz integracji oraz kreatywnie i ciekawie spędzonego wśród rówieśników czasu, młodzi ludzie mogą również rozwinąć się duchowo, formować swój charakter, pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez Eucharystię, sakrament spowiedzi czy czuwania modlitewne. W czasie wakacji odbywają się turnusy dla osób w różnym przedziale wiekowym:

  • 0˚ – od 13 do 15 lat,
  • 1˚ – od 16 do 17,
  • 2˚ – od 17 wzwyż,
  • turnusy taneczne – od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż ,
  • turnusy dla dzieci – od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej.

Co roku temat przewodni poszczególnych turnusów rekolekcyjnych jest inny i dopasowany do wieku uczestników. Podczas trwania obozu zawsze znajdzie się czas na dłuższe wyjście w góry, ognisko, podchody i inne wspólne zabawy.

Turnusy odbywają się co roku w ośrodku w Desznicy. Jest to bardzo urokliwe miejsce położone w Beskidzie Niskim. Na jego terenie znajduje się pole namiotowe oraz apelowe, a także boisko do siatkówki i drewniana altana z miejscem na ognisko czy grill. Uczestnicy turnusów wakacyjnych są ulokowani w namiotach typu wojskowego, w których mieści się po 7 osób. Kościół znajduje się w pobliżu ośrodka, a okolica jest spokojna i sprzyja spędzaniu wolnego czasu. Miejsce to jest przystosowane do potrzeb młodzieży i nie tylko.

Oprócz turnusów dla młodzieży od kilku lat organizujemy również turnusy dla dzieci z klas 4-6. Podczas tych rekolekcji większy nacisk jej położony na integrację między dziećmi, organizowane są warsztaty, wyjazdy tematyczne, wieczorki filmowe, tańce itp., ale nie brakuje wspólnej Eucharystii, możliwości spowiedzi i poznawania świętych postaci. Uczestnicy cały czas są pod opieką profesjonalnych wychowawców. Turnusy są organizowane w dwóch miejscach: Lipinkach i Rzeszowie-Przybyszówce.

Lipinki położone w Beskidzie Niskim posiadają ośrodek na bardzo wysokim poziomie. Oferujemy tam 70 miejsc noclegowych w pokojach od 1- do 6-osobowych wyposażonych w łazienki. Ośrodek wyposażony jest także w multimedialne sale konferencyjne oraz kuchnię i wygodną stołówkę, dzięki czemu zapewniane jest pełne wyżywienie. Na jego terenie znajduje się chata grillowa i miejsce na ognisko. Kreatywne spędzanie czasu umożliwia także duże boisko wielofunkcyjne i siłownia zewnętrzna.

Dom rekolekcyjny im. bł. Karoliny w Przybyszówce to ośrodek z dogodną lokalizacją, z dala od zgiełku miasta, a zarazem łatwo dostępny. W pobliżu znajduje się spory parking. Dom ma duży ogród i przestrzeń do wypoczynku wśród krzewów i drzew oraz boisko do gry w koszykówkę. Wewnątrz znajduje się kaplica, dwie duże sale konferencyjne oraz przestronna stołówka z kuchnią.

A dla osób szukających mocniejszych wrażeń i wyjazdów bardziej survivalowych mamy spływy kajakowe organizowane również przez KSM. Odbywają się one zazwyczaj dwa razy w ciągu wakacji na różnych trasach. Nocleg jest ruchomy, ponieważ każdego dnia śpi się w innej miejscowości, do której trzeba dopłynąć. Jest to okazja do spędzenia czasu ze świetnymi, wesołymi ludźmi i do przeżycia niesamowitej przygody.