Wakacyjne wspomnienia jesiennego wieczoru

Drugi turnus gimnazjalny w Desznicy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dobiegł końca. Trwający od 30 lipca do 7 sierpnia obóz był czasem pielęgnowania relacji z Bogiem, nawiązywania nowych relacji, a także dobrej zabawy w motywie kultowej postaci Indiany Jonasa. Przez cały tydzień uczestnicy byli prowadzeni przez Jonasa, aby odkryć tajemniczy skarb. Codziennie każda grupa otrzymywała od niego zagadkę, której rozwiązaniem było pewne słowo. W ostatni dzień z tych słów ułożyliśmy zdanie, które stało się hasłem turnusu:

„Jedynym skarbem, którego warto szukać jest Jezus.”

Oprócz tego mieliśmy okazję wziąć udział w przygodzie gry terenowej. Odbyła się w rocznicę Powstania Warszawskiego, a jej zadania miały wydźwięk patriotyczny. Zakończyliśmy ją bardzo uroczystym apelem o godzinie 17.

Odwiedzając okoliczne miejscowości mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Byliśmy również w pustelni Jana z Dukli, gdzie każdy skosztował cudownej wody. W trakcie turnusu braliśmy też udział w dniu pokutnym połączonym z czuwaniem oraz w Drodze Światła. Obchodziliśmy również urodziny patronki KSM-u, Karoliny Kózki. Tego dnia odbyła się uroczysta msza w kościele w Desznicy, ucałowanie relikwii błogosławionej oraz degustowanie pysznego tortu zrobionego przez zastępową Jadzię i muzyczną Olę.

Mamy nadzieję, że koniec rekolekcji nie oznacza końca naszej przemiany i zapału do głoszenia Dobrej Nowiny, jakim zostaliśmy obdarowani podczas turnusu. Oby owocował w naszym życiu i dawał innym świadectwo Bożej miłości. Niech wspomnienia z tego pięknego czasu zawsze nam przypominają, co (kto) jest prawdziwym skarbem, o który naprawdę warto zabiegać. Dziękujemy księdzu Tomkowi i księdzu Rafałowi za duchowe przewodnictwo oraz świetną organizację naszemu liderowi Patrykowi. zast. Hania

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”2017-OstatniGimbus”]