Turnus w Lipinkach

W dniach 3-11.07.2017 r. odbył się w Lipinkach drugi turnus KSM dla dzieci ze szkół podstawowych kl. 4-6. Tym razem hasłem przewodnim były słowa z drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.
O to, aby każdy z uczestników mógł dobiec do mety i czuć się zwycięzcą, dbali księża prowadzący, klerycy oraz diakonia zastępowych i muzycznych. Codzienna Eucharystia, prace w grupach oparte na przypowieściach biblijnych, szkoła liturgii czy patron dnia pomagały nam przeżywać ten czas w bliskości z Bogiem, a dzień spowiedzi i adoracji pozwolił na zacieśnienie tej relacji.
Turnus ten to była prawdziwa olimpiada! Płonący znicz przypominał nam, że jesteśmy wspólnotą i tylko postępując zgodnie z zasadami fair play poprzez wzajemną pomoc i życzliwość, możemy odnieść zwycięstwo. Dzieci, reprezentując swoje kontynenty, pokazywały zdolności na różnych polach. Zorganizowane zostały warsztaty plastyczne, kulinarne i oczywiście sportowe. Na koniec obozu uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w turnusowym „Mam talent”. Wymagającym wyzwaniem okazało się wyjście na górę Grzywacką, jednak mimo zmęczenia na szczycie każdy stwierdził, że warto było podjąć trud wspinaczki. Czas turnusu to również czas bycia z drugim człowiekiem, integracji i zabawy. Wieczorki pogodne, podchody, wielkoformatowa gra planszowa, kino czy karaoke przysporzyły nam wszystkim wiele śmiechu.
My już wiemy, jak spędzimy następne wakacje! A Ty? Do zobaczenia w przyszłym roku 

zast. Gosia

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”20170728-Lipinki”]