Różaniec do granic w Diecezji Rzeszowskiej

Druhny i Druhowie

Zapraszamy Was do włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017 roku. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Dlatego serdecznie zapraszamy Was do włączenia się w to wydarzenie oraz pomoc w jego organizacji. Pomoc polegałaby na:
– Propagowaniu tego wydarzenia w mediach społecznościowych oraz zapraszanie ksm-owiczów do włączenia się w akcję,
– Zachęcaniu ksm-owiczów, którzy nie mogą wziąć udziału w tym wydarzeniu, aby śledzili tę akcję w mediach. Relacje na żywo z tego wydarzenia poprowadzi TVP Info oraz jedna ze stacji radiowych (jeszcze nie wiadomo która).

Ogólne informacje o akcji:
1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w I sobotę miesiąca, 7 października 2017 r. W związku z tym wydarzeniem dzień ten przybrał rangę „Narodowego Nabożeństwa I soboty miesiąca”.

2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych, w całej Polsce. W naszej diecezji są 4 kościoły stacyjne:
– Gładyszów – parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
– Zdynia – kościół filialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
– Krempna – parafia św. Maksymiliana Kolbego,
– Polany – parafia Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Wydarzenie rozpocznie się w kościołach stacyjnych Konferencją o godz. 10:30, po niej nastąpi Msza Święta o godz. 11:00

4. Po Mszy Świętej, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie).

5. O godz. 12:45 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, według jednego, zatwierdzonego scenariusza. Po Adoracji ok. godz. 13:30 zaczniemy formować kolumnę pielgrzymkową.

6. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę, dwie za świat.

7. W naszej diecezji pielgrzymi z kościołów stacyjnych udadzą się w formie pielgrzymki do wyznaczonych punktów. W ten sposób cała granica w naszej diecezji zostanie omodlona.

8. Trasy pielgrzymki z poszczególnych kościołów stacyjnych:
– Zdynia – Smerekowiec do znaku Kwiatoń – ok. 8 km
– Gładyszów – Jasionka do końca asfaltu – ok. 7 km
– Jasionka – Cerkiew w Świątkowej Wielkiej. Trasa bardzo wymagająca drogą szutrową i przez góry – ok. 12 km
– Krempna – Cerkiew w Świątkowej Wielkiej – ok. 6 km
– Polany – kościół w Hucie Polańskiej ok. 5 km

Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl

Koordynatorzy akcji w Diecezji Rzeszowskiej:
◦ ks. Dziekan Stanisław Ruszel
◦ ks. Dominik Leniart tel. 697 333 539

Jak się zapisać na to wydarzenie?
W narodowej modlitwie wezmą udział wierni z naszej Diecezji, jak i goście-pielgrzymi, którzy przybędą z różnych, wyznaczonych przez Organizatorów, miejsc Polski. Do udziału w narodowej modlitwie zapraszamy Księży, Siostry Zakonne, przedstawicieli ruchów, wspólnot, stowarzyszeń katolickich i wiernych z Diecezji.

1. Wyjazdy parafialne – Prosimy proboszczów, wikariuszy o zorganizowanie wyjazdów z parafii. W celach organizacyjnych prosimy księży o informowanie koordynatorów o planowanym przyjeździe ułatwi to organizację wydarzenia.
2. Wyjazd w ramach poszczególnych duszpasterstw specjalnych i specjalistycznych.
3. Wyjazdy indywidualne wiernych.
Zgłoszenia na stronie ogólnopolskiej akcji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: www.rozaniecdogranic.pl (zakładka: mapa, zapisy).
4. Wyjazd z Męską Grupą posługująca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Informacje: Paweł Wiśniowski, tel. 530-194-550, e-mail: pawelw70@o2.pl