Noworoczne spotkanie opłatkowe

Za nami Noworoczne Spotkanie Opłatkowe. W sobotnie przedpołudnie zgromadziliśmy się w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor, by wspólnie z księdzem biskupem ordynariuszem Janem prosić o Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się nowym roku 2016. W oprawę Liturgii włączyła się Salezjańska Grupa Muzyczna, LSO Diecezji Rzeszowskiej oraz Druhny i Druhowie z dekanatu Biecz i Frysztak.

5 8

 

 

 

 

Druga część spotkania odbyła się w auli domu diecezjalnego, gdzie KSM-owicze z sekcji kulturalno-medialnej zaprezentowali przedstawienie noworoczne. Druhowie podkreślili, iż istotą świąt jest narodzenie Boga w ludzkim sercu, a nie niepotrzebne zabieganie. Dziękujemy wszystkim aktorom, a szczególne podziękowania kierujemy do druhen Eweliny i Jadzi za reżyserowanie występu.

13 9

 

 

 

 

Po części artystycznej ks. Paweł Tomoń – Diecezjalny Asystent KSM z członkami Zarządu przedstawili sprawy bieżące.

3 1

 

 

 

 

W późniejszej części głos zabrali zaproszeni goście: J.E. ks. bp Jan Wątroba, pan Jerzy Cypryś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pani Alina Pieniążek – Wicekurator Oświaty Województwa Podkarpackiego oraz pan Jeremi Kalkowski- Prezes Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej.

10 6

 

 

 

 

Spotkanie zakończyło się dzieleniem opłatkiem oraz poczęstunkiem.