48. Złazisko KSM

11go września zakończyło się 48. Złazisko Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Uroczysta, finałowa Eucharystia miała miejsce w Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance. Blisko 200 os. zorganizowanych w czterech grupach, rozpoczęło swoje wędrowanie już w piątek. Złazisko to rajd, rekolekcje w drodze. Wspaniała sprawa, dla tych którzy lubią żyć aktywnie, czy pokonywać swoje ograniczenia. Piątkowy wieczór dla grup prowadzonych przez ks. Tomasza Gałuszkę oraz ks. Stanisława Zagórskiego upłynął w rytm tańców lednickich. Zawitała do nich grupa lednickich animatorów tańca uwielbienia. Sobota to cały dzień pieszej wędrówki. Wojtek pełen radości opowiadał dzisiaj o super ognisku i wspólnej radości, która miała miejsce w grupie prowadzonej przez ks. Grzegorza Złotka. Na „mecie” pierwsze swoje kroki postawiła grupa studencka, która z chęcią pomogła organizatorom dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik wszelkie działania.


Centralnym wydarzeniem dzisiejszego dnia była Eucharystia celebrowana przez diecezjalnego asystenta KSM ks. Pawła Tomonia, duszpasterza młodzieży ks. Krzysztofa Golasa, oraz księży prowadzących grupy. Po Mszy Świętej nie zabrakło czasu na uciechy i zabawy. Zawiała do nas fotobudka oraz dwie animatorki zabawy. Wszyscy zajadali się pieczoną kiełbaską i nawet nie chcieli słyszeć, że jutro czas do szkoły.

 

Zarząd KSM DR wyraża serdeczne podziękowanie Wytwórni Piekarniczo – Cukierniczej „Pyszotka” za przekazanie słodyczy na finał 48. Złaziska.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kobylance.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”20160911-Zlazisko”]