Turnusy w Desznicy

Turnusy dla młodzieży w Desznicy jak co roku odbywać się będą w Ośrodku im. Jana Pawła II. Jest to bardzo urokliwe miejsce położone w Beskidzie Niskim. Na jego terenie znajduje się pole namiotowe oraz apelowe, a także boisko do siatkówki i drewniana altana z miejscem na ognisko czy grill. Uczestnicy turnusów wakacyjnych są ulokowani w namiotach typu wojskowego, w których mieści się po 7 osób. Kościół znajduje się w pobliżu ośrodka, a okolica jest spokojna i sprzyja spędzaniu wolnego czasu.

15-22.07 (0 stopień: 13-15 lat); „JAK ODNALEŹĆ SIEBIE W STUMILOWYM LESIE”

8 dni wspaniałej przygody z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, których do tej pory znaliśmy tylko z bajek. A gdzie? W malowniczej Desznicy, w Beskidzie Niskim która stanie się dla Nas Stumilowym Lasem i z pewnością będzie dla wszystkich odskocznią od codziennych trosk i obowiązków oraz niezapomnianym przeżyciem.

Wszystko w tematyce Kubusia Puchatka. Kolejne dni naszego turnusu będziemy przeżywać zgodnie z wydarzeniami i nazwami poszczególnych rozdziałów powieści A.A. Milne. Wszystkie przewidziane atrakcje i punkty programu mają nas przenieść do miejsc i wydarzeń związanych z naszymi bohaterami, a jednocześnie być nawiązaniem do naszego codziennego życia. W programie przewidziane są liczne atrakcje, w tym Festiwal Kolorów, po którym nastąpi kąpanie Prosiaczka, warsztaty „Skąd Kubuś wziął miód?”, podchody „W poszukiwaniu ogona Kłapouchego”, Spływ pontonami, pieczenie ciasteczek Kangurzycy, wyprawy na Grzywacką Górę oraz budowanie chatki Kłapouchego. W programie nie zabraknie także wieczorków integracyjnych i pogodnych, warsztatów kreatywnych oraz krótkich wycieczek i rozgrywek sportowych.

Eucharystia, modlitwa i Adoracja będą centralnymi punktami każdego dnia. Nie zabraknie także pracy w grupach, podczas której będziemy odpowiadać na pytanie zawarte w haśle turnusu i postaramy się znaleźć sposób jak żyć jako młodzi ludzie wierzący we współczesnym świecie. Wszystko w oparciu o przykłady z Kubusiowych przygód, które zobrazują nam omawiane tematy.

 

23-30.07 (1 stopień: 16-18 lat); „CAMINO”

 

Zastanawiasz się co to jest Camino? Camino to po prostu Droga. I na tym chcielibyśmy oprzeć nas turnus, na motywie drogi. W trakcie obozu będziemy odkrywać obecność Boga, poznawać samych siebie oraz czerpać przyjemność ze spotkania z drugim człowiekiem właśnie podczas codziennej, życiowej wędrówki. Zgodnie z naszym motywem, nie zabraknie wyjścia na pobliskie „szczyty” Beskidu Niskiego. Wybierzemy się ponadto na spływ pontonowy po Dunajcu. Nasze wspólne drogi skierujemy do ogniska, podczas którego nie zabraknie śpiewów oraz zabaw tanecznych. Aby ten czas pozostał z nami na długo w pamięci przygotowaliśmy jeszcze szereg gier, podczas których będziemy rozwijać stare i nawiązywać nowe znajomości. Nie zabraknie kilku niespodzianek, więc nie zdradzamy wszystkiego od razu.

Podejmij razem z Nami wyzwanie wędrówki!

To będzie Dobra Droga!

31.07-7.08 (0 stopień: 13-15 lat); „Daj się oswoić!”

Turnus odbywał się będzie pod hasłem Daj się „oswoić!”, a jego motywem przewodnim będzie „Mały Książę”. Razem z tym wyjątkowym bohaterem udamy się w podróż, podczas której będziemy odkrywać świat wartości, budować relacje, a także odkrywać i tworzyć nowe planety! Nie zabraknie śpiewu, wspólnie spędzonego czasu i integracji. Chcąc skorzystać z malowniczej okolicy i pięknych widoków z pewnością udamy się w piesze wędrówki po Beskidzie Niskim. Zorganizowany zostanie wyjazd autokarowy na spływ pontonami po rzece Poprad, co może stać się niezapomnianą przygodą! Poza tym odbędzie się wieczorek filmowy, olimpiada sportowa i gra terenowa – nie będzie czasu na nudę! Dodatkowo odwiedzą nas goście, którzy przeprowadzą ciekawe zajęcia tematyczne i odpowiedzą na trudne pytania. Jeżeli pogoda pozwoli, to zorganizujemy wieczorek pod gwiazdami z obserwacją nocnego nieba i ciekawostkami astronomicznymi!

Odważ się przyjechać i wyruszyć w tę niezwykłą podróż z nami i Małym Księciem

 

7-10.07 (+18: Rekolekcje z kursem przedmałżeńskim); „DWA SERCA – JEDNA RZECZYWISTOŚĆ”

W trakcie tych trzech dni turnusowych nie może oczywiście zabraknąć wspomnianych elementów związanych z Kursem przedmałżeńskim. Oczywiście, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu go. Jednakże to nie będzie tylko czas wypełniony konferencjami księży. W trakcie tych trzech dni zdążymy wędrować po pobliskich górkach Beskidu Niskiego. Wieczorami będziemy wspólnie siadać przy ognisku a pozostały czas na pewno spożytkujemy go owocnie.

 

12-15.08 (+18 lat); „PODRÓŻ DO WNĘTRZA SIEBIE”

 

Młody człowieku, stojący u progu wejścia w dorosłość!

Zapraszamy Cię na wyjątkową podróż w meandry własnego wnętrza. To fascynująca i ciekawa wyprawa, która ma zaowocować odkryciem najpiękniejszego skarbu, jakim jesteś Ty sam i to wszystko co Ciebie stanowi. Gdy w 1905 roku Thomas Cullinan odkrył diament, wiedział, że jest największym takim kamieniem, ale zapewne jeszcze nie przypuszczał, jak piękne może być jego wnętrze, niezwykła gra kolorów, przejrzystość, czystość. Poznanie siebie, praca nad sobą jest jak szlifowanie diamentu. To sprawi, że społeczeństwo będzie Cię podziwiać, widząc Cię, jako człowieka ukształtowanego i zintegrowanego.

Proponujemy Ci trzy dni, podczas których przy pomocy różnych metod będziemy poznawać siebie, swoje emocje, reakcje, ale również umacniać wartości. Będzie to możliwe przez zabawę, rekreację, rozmowy, pracę w grupach, pieszą wyprawę w góry, wymianę doświadczeń, wspólne spędzanie czasu, a nade wszystko przez modlitwę, Eucharystię, Boże Słowo, przyzywanie światła i obecności Ducha Świętego, który odkrywa to wszystko co zakryte. Zapewniamy stałą opiekę duchową, ale i po prostu ludzką obecność. 

Jeśli jesteś ciekaw, co jest we wnętrzu skrzyni skarbów, to ten obóz jest właśnie dla Ciebie!