Ostatni komunikat

Druhny, Druhowie, Księża Asystenci! 
Kolejny miesiąc KSM-owskiej formacji przed nami. Na październik przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych inicjatyw. Gorąco zapraszamy do zaangażowania się w nie, jak również do zapraszania członków oddziałów, młodych z Waszych środowisk.
 
 

1.       5-7.10.2018 r.  – Start w KSM- Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II w Desznicy.
Rekolekcje „Start w KSM”, to świetna propozycja dla osób rozpoczynających formację w KSM-ie. Podczas tego weekendu doświadczeni zastępowi przekażą ważne informacje dotyczące funkcjonowania naszego Stowarzyszenia. Uczestnicy m.in. poznają historię, strukturę, elementy jedności i tożsamości organizacyjnej KSM, a także spędzą czas na rozważaniu Słowa Bożego, adoracji, jak również zawrą nowe znajomości. Koszt „starteru” wynosi 80zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy w linku poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKPKLMu0EECmVXuU9Zo53tEoTNAjxtJf8iOG3yVW4Xe1N9mg/viewform
 
      2.      12-14.10.2018 r. – Dni Formacyjne I stopnia- Dom Rekolekcyjny im. bł. Karoliny Kózkówny
      w Rzeszowie.
Jest to czas sześciu weekendowych spotkań w ciągu roku formacyjnego, na który zapraszamy osoby od 16 lat (rocznikowo). Uczestnicy przygotowują się do pełnienia posługi najpierw, jako pomocnik zastępowego, a następnie zastępowy. Podczas tych weekendów oprócz formacji swojego ducha, KSM-owicze kształcą także swoją osobowość. Zdobywają wiadomości, które są przydatne w działaniu w oddziale parafialny, a także na szczeblu diecezjalnym. Koszt jednego spotkania wynosi: 60 zł – dla osób z oddziałów, które mają zapłacone składki, 75 zł- dla pozostałych. 
Zapisy w linku poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepVsdxoZcIowbqEYL_cZecOQjiusCAILyoM3Gw_vVvmAOBGQ/viewform

3.      20.10.2018 r.- Czas Liderów

Czas Liderów to rewolucyjny program formacyjny, tworzony głównie przez zastępowych KSM, który stanowi świetne uzupełnienie formacji na szczeblu diecezjalnym. Jest skierowany do osób, które nie mają jeszcze 16 lat i nie mogą jeździć na Dni Formacyjne I stopnia, a już w tak młodym wieku są liderami oddziałów i członkami kierownictw. Podczas cyklu szkoleń uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw m. in. kierowania grupą, delegowania zadań, zarządzania czasem, rozwiązywania konfliktów, organizowania wydarzeń i bycia przywódcą 
  Naprawdę blisko – spotkania będę się odbywały w 7 miejscach jednocześnie na terenie całej diecezji rzeszowskiej!
 Krótki czas – cykl szkoleń obejmuje 5 spotkań w ciągu roku formacyjnego, z których każde trwać będzie jedną sobotę!

  Konkretna wiedza – konkretne ćwiczenia i zajęcia prowadzone przez doświadczoną kadrę!

Zapisy przez formularz, który niedługo pojawi się na wydarzeniu, a także u księży koordynatorów w danych okręgach!
 

https://www.facebook.com/events/171535830441526/
http://zbuta.rzeszow.pl/czas-liderow/


*Koszt udziału zależy od okręgu w którym odbywają się spotkania.  

4.      26-28.10.2018 r.  Warsztaty dla Kierownictw, Zjazd Diecezjalny, Ponadczasowa impreza z KSM-em.
Ten weekend przeznaczony dla  kierownictw oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Podczas tego czasu  będzie można zdobyć nowe doświadczenia, które pomogą w pracy w oddziale. Jest to szkolenie obowiązkowe! Warsztaty odbędą się w Domu Rekolekcyjnym im. Bł. Karoliny w Rzeszowie, ich koszt wynosi 90 zł* Jest to szkolenie obowiązkowe!  W czasie weekendu będziemy  uczestniczyć w Zjeździe Diecezjalnym oraz Ponadczasowej imprezie z KSM-em 

*w cenę wliczony jest koszt wynajęcia autobusu na Zjazd Diecezjalny oraz uczestnictwo w zabawie integracyjnej.
Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfiYOt95A1Ns-c8AcX-CevP_f9nyNZyWwpcxySDeAUrVwpCSA/viewform

  •  §33 Statutu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:

„Najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji jest Zjazd Diecezjalny Stowarzyszenia. Uczestniczą w nim z urzędu prezesi oddziałów parafialnych i kół środowiskowych, księża asystenci, oraz – z wyboru – po jednym delegacie wybranym podczas zebrań oddziałów lub kół Stowarzyszenia.
W związku z tym sobotę, tj. 27.10.2018 r. w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym,  ul. Witolda 11A, 35-302 Rzeszów odbędzie się Zjazd Diecezjalny. Jego przebieg przedstawia się następująco:
10:00– przygotowanie Eucharystii
10:30– Eucharystia 
11:30- część merytoryczna Zjazdu
ok. 13:00- przewidywane zakończenie


Uczestnictwo w Zjeździe Diecezjalnym jest wyrazem tożsamości i jedności, a także podstawowym obowiązkiem każdego kierownictwa. 
  

 Serdecznie zapraszamy!

  •   Ponadczasowa impreza z KSM-em!

W sobotni wieczór zapraszamy wszystkich uczestników warsztatów, zastępowych i chętnych KSM-owiczów na niepowtarzalną ponadczasową imprezę z KSM-em! Rozpocznie się ona o godzinie 19:00 w salce parafialnej parafii pw. św. Mikołaja w Rzeszowie (budynek obok Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny). Koszt, to jedyne 10 zł od osoby. Zapisy w linku poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd-EBGXB-1FrLJQQi7bcfmN51UNNJCUbZ_MtfUaQpNqkArITA/viewform


5.      Zapraszamy serdecznie na Ogólnopolskie Rekolekcje Kapłańskie dla księży Asystentów. Szczegóły w linku poniżej

 
Z KSM-owskim Gotów!
 
       Weronika Lepucka 
Sekretarz Zarządu KSM DRz

Poprzednie komunikaty